Meruňky

Sušené meruňky jsou bohatým zdrojem živin. Mají nízký glykemický index tím pádem jsou vhodné pro populaci trpící cukrovkou. Jsou skvělým zdrojem hořčíku, draslíku a dalších minerálů. Obsahují také železo, které přispívá ke krásné pleti a vlasům. Jednou z největších předností je však obsah beta-karotenu, který pomáhá předcházet rakovině.

Nejprodávanější

MERUNKY CELE SIRENE
IBK Meruňky 1000 g
Na dotaz
Kód: IBK101754
 
339 Kč
Meruňka sušená mrazem kousky 10g
63 Kč –9 %
Původně: 63 Kč  (–9 %)
57 Kč
Bio sušené meruňky nesířené 300 g
Bio sušené meruňky nesířené 300 g
Skladem (>10 ks)
Kód: SAD9556
 
145 Kč
4 položek celkem
Bio sušené meruňky nesířené 300 g
145 Kč / ks

Meruňky původně pocházejí z Orientu a do středomořské oblasti byly dovezeny před dvěma tisíciletími. Naše meruňky byly vypěstovány v Malatyi ve východní Anatolii. Toto turecké centrum meruněk leží asi 1000 metrů nad mořem a díky chladnému a suchému klimatu náhorní roviny produkuje výjimečně šťavnaté a kvalitní plody. Tyto meruňky jsou pěstovány podle zásad ekologického zemědělství. Sklizeň začíná počátkem července, kdy se zralé meruňky setřásají a sbírají. Po sklizni se nechají ležet tři dny na pruzích tkaniny (nebo střeše domku zemědělce) a pak se vypeckují. Tím, že se plody suší celé, si uchovají více šťavnatosti. Poté se meruňky další tři až čtyři dny dosušují na slunci a vzduchu. Před vývozem jsou umyty a roztříděny. Plody nejsou sířené, což znamená, že nebyly konzervovány oxidem siřičitým či siřičitany. V sáčku jsou baleny menší meruňky, které nejlépe poslouží nakrájené k obohacení jogurtu, při pečení a vaření jako náhražky cukru. Můžeme je mlsat i samotné. Stejně jako ostatní sušené ovoce, i meruňky jsou koncentrovaným zdrojem energie, cukru a živin. Mimo jiné obsahují vlákninu a v podstatném množství i železo, vápník, draslík a některé vitaminy.
Tyto meruňky pocházejí z projektu TURECKO společnosti Rapunzel.

Kód: SAD9556
MERUNKY CELE SIRENE
339 Kč / ks

Sušené meruňky - stejně jako ostatní sušené ovoce, i meruňky jsou koncentrovaným zdrojem energie, cukru a živin.

Kód: IBK101754
Meruňka sušená mrazem kousky 10g
Akce
63 Kč –9 %
57 Kč / ks
Meruňky sušené mrazem, neboli lyofilizované meruňky Allnature si díky šetrnému procesu lyofilizace zachovávají barvu, chuť, vůni a živiny čerstvých meruněk. Proces lyofilizace spočívá v prudkém zmrazení a následném pomalém sušení ve vakuu, které meruňku zbaví 95 % vody.Lyofilizované meruňky A...
Kód: SAD10638
merunky nesirene 500g zp
159 Kč / ks

Nesířené sušené meruňky bez pecek vypěstované v Turecku. Mají krásně hnědou barvu se zlatavým odleskem a nemusí se oplachovat.

Kód: 10111