Antigenní testy

Testy na Koronavirus, Covid-19 testy

Testování je jedním ze základních pilířů v boji s onemocněním COVID-19. Pomáhá totiž včas odhalit infekční osobu a předejít tak dalšímu šíření viru v populaci. Antigenní testy představují jednoduchou a rychlou možnost, jak zjistit přítomnost viru SARS-CoV-2 na sliznicích, či jak odlišit koronavirovou infekci od jiných respiračních infekcí (nachlazení, chřipka). Tyto testy prokazují přítomnost tzv. antigenu, bílkoviny typické pro vir SARS-CoV-2 a jsou určeny pro zdravotnické odborníky, kteří by měli provádět odběr vzorků i vyhodnocení testů.

Výhodou těchto „rapid testů“ je především již zmíněná jednoduchost a rychlost, kdy výsledek získáte do 15–20 minut. Hodí se proto i k hromadnému testování. A ani odběr vzorků není nijak nepříjemný. Testy využívají k detekci viru bud hlen získaný výtěrem z nosu (tampon se zavede jen 1-2 cm hluboko do nosního otvoru), nebo hlen vykašlaný z dýchacích cest. I proto lze tyto testy snadno provádět opakovaně, ideálně každých 5 dní, díky čemuž zvýšíte pravděpodobnost zachycení případné infekce. Negativní výsledek totiž neznamená, že se v nejbližších dnech nemůžete nakazit.

Nejprodávanější

Vazyme Antigenní test SARS-CoV-2 Antigen Detection Kit 1 ks
40 Kč –32 %
Původně: 40 Kč  (–32 %)
27 Kč
SANSURE Antigenní test na COVID-19, výtěr z nosu 25 ks
od 85 Kč–50 %
Původně: 85 Kč  (–50 %)
od 55 Kč
2 položek celkem
SANSURE Antigenní test na COVID-19, výtěr z nosu 25 ks
Akce
od 85 Kč–50 %
od 55 Kč / ks

Rychlý a šetrný antigenní test 2v1 na bázi koloidního zlata pro kvalitní detekci antigenu nucleokapsidového proteinu (N-proteinu) SARS-CoV-2. Tyto antigenní testy jsou určené pro testování osob s podezřením na COVID-19 a to metodou výtěru z přední části nosu (výjimka Ministerstva zdravotnictví pro samotestování) nebo výtěrem z nosohltanu (pouze pro odborně školený zdravotnický personál) s výsledkem do 15 minut. Test je určen k samotestování laickou veřejností.

Hlavní vlastnosti:

  • šetrný – výtěrem z přední části nosu
  • jednoduché a praktické použití
  • rychlý výsledek za 15 minut
  • s vysokou přesností (Senzitivita 98,4 %, specificita 98,1 % a celková shoda 98,23 %)
  • domácí sebetestování
  • testování zaměstnanců ve firmách
  • test je proplácen zdravotní pojišťovnou
Kód: ALL158350/1 K
Vazyme Antigenní test SARS-CoV-2 Antigen Detection Kit 1 ks
Akce
40 Kč –32 %
27 Kč / ks

Rychlý a šetrný antigenní test na bázi koloidního zlata pro kvalitní detekci antigenu nucleokapsidového proteinu (N-proteinu) SARS-CoV-2. Tyto antigenní testy jsou určené pro testování osob s podezřením na COVID-19 a to metodou výtěru z přední části nosu (výjimka Ministerstva zdravotnictví pro samotestování) s výsledkem do 15 minut. Test je určen k samotestování laickou veřejností.

Kód: ALL149870