Flor de Arena (Tiquilla paronychioides)

Flor de Arena je nízká, silně aromatická bylina vyskytující se v celé oblasti peruánských And. Využitelnou částí rostliny je celá nadzemní část včetně stonků, listů a květů. Stonky i listy jsou obaleny jemným chmýřím. Flor de Arena je známá svým silným aroma a příjemnou chutí, která přejde i do připraveného čaje.

Doporučováno je kombinovat flor de arena s hercampuri a s manayupou. Smísením těchto tří bylin vzniká dokonalé trio očistných bylin, přičemž se jako jediná flor de arena nevaří – nakonec se nálev z ní přimíchává do odvaru připraveného z ostatních bylin.

Flor de Arena je jedna z nejvíce doporučovaných herbálních přípravků v Peru. V tradiční medicíně se po staletí používá flor de arena kcelkové očistě organismu, přizvýšené kyselosti žaludku, potížích s trávením, při obezitě, nespavosti, depresích a různých neurózách. V akutních potížích se podává při zánětech ledvin, prostaty, močových cest a zánětech sliznic.

Výluhy z flor de arena se také běžně používají k osvěžení pokožky, protože se osvědčil jejich pozitivní vliv na stav nejsvrchnější vrstvy pokožky při pocitu suchosti, unavenosti a ztráty pružnosti. Je také pravdou, že některé oblasti v Andách používají výluhy natě flor de arena při horečkách a při problémech s cévní stěnou a hospodaření s lipidy.

 

Nejprodávanější

 • Flor de Arena
  Flor de Arena je nízká, silně aromatická bylina vyskytující se v celé oblasti peruánských And. Využitelnou částí rostliny je celá nadzemní část...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne > 10 ks
  Kód:SPS1279M40
  Značka:Salvia Paradise
  Flor de Arena
  od 97 Kč / ks