Kvůli vašemu velkému zájmu může dojít ke zpoždění doručení vašich objednávek o 1 až 3 pracovní dny. Prosíme vás o trpělivost. Děláme vše, abychom připravili balíčky co nejdříve.

Fenugreek - Pískavice (Trigonella foenum-graecum )

Pískavice je jednoletá bylina dorůstající výšky až 60 cm. Fenugreek se považuje za přechod mezi obilovinou a luštěninou.

Česky psané herbáře a zdroje popisují původ v jižní Evropě, anglicky psaná literatura se spíše přiklání k názoru původu z Blízkého východu - a vycházejí z předpokladu, že právě na tomto území jsou nejstarší dochované záznamy o cíleném pěstování plodiny.

Pískavici řecké seno lze používat jako koření – je součástí mnoha kořenicích směsí, např. kari koření. Fenugreek podporuje přirozenou obranyschopnost organismu – imunitní systém, také trávení a chuť k jídlu. Působí též jako antioxidant a normalizuje hladinu glukózy v krvi. Zevně využíváme pískavici k oplachům a obkladům na špatně se hojící rány, kožní záněty, křečové žíly, měkké otoky i podlitiny.

Lidová medicína Afghánistánu a Pákistánu doporučuje pískavici k podpoře trávení, při kašli,při trávicích potížích, při nadýmání, při průjmech a také ke s nížení vyšších hladin cukru v krvi. V místní tradiční léčbě se využívá semeno pískavice obecně jako tonikum, doporučuje se pro seniory k tělesné vzpruze a ženy ho užívají jako afrodiziakum. Další využití pískavice je při nutnosti posílit žaludek, při zánětech mandlí, při metabolických neduzích. V místních kulturách afrického kontinentu se používá pískavice k zažehnání pálení žáhy a překyselení žaludku, což se dokonce aktuálně řeší v menší klinické studii.

V lidové léčbě má pískavice největší léčebný profil při zevním užití. Má se za to, že namletá semena pískavice vytahují hnis z ran a vředů , dále že změkčuje zatvrdliny svalů a mírně působí proti zánětlivým otokům. Díky obsahu kyseliny nikotinové se pískavice přikládá do úrazů a ran k podpoře hojivých procesů, metabolismu a ke zlepšení průtoku vlásečnic. K podobným účelům se doporučuje také ke kloktání (bolest v krku, bolest zubů...), zevně na obklady nebo výplachy při podlitinách, zánětech, křečových žilách.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 3 položek celkem

Stránka 1/1

 • Fenugreek - pískavice řecké senoTip
  Pískavice je jednoletá bylina dorůstající výšky až 60 cm. Fenugreek se považuje za přechod mezi obilovinou a luštěninou. Celá rostlina se hojně...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne > 5 ks
  Kód:SPS1276M180
  Značka:Salvia Paradise
 • Bio Pískavice řecké seno 35g - krabička
  Egypťané prý její semínka využívali jako koření. Naklíčené si je můžete vychutnat již po několika dnech a jejich síla a pikantní chuť vás jistě...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne > 5 ks
  Kód:SAD6924
  Značka:SONNENTOR
 • Bio Pískavice modrá mletá 40 g
  Pískavice modrá – „neobyčejné koření“ se hodí k pečení chleba a pečiva, neboť vykouzlí intenzivní nápadnou chuť. Obzvláště aromaticky chutná také...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne > 5 ks
  Kód:SAD5671
  Značka:SONNENTOR
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.