Fialová kukuřice (Zea Mays)

Kukuřice pochází z Ameriky, z peruánských And, kde byla vypěstována z planých rostlin. Kukuřici pěstovali američtí indiáni již před 5 000 lety. Dnes se pěstuje všude v Evropě, ale největším pěstitelem na světě zůstaly Spojené státy. Kukuřice zde prodávaná pochází z Peru.

Fialová kukuřice je nejčastěji využívána jako prostředek k udržování zdraví močového ústrojí a zažívacích funkcí. Močové ústrojí je názvem pro celou skupinu dutých orgánů, od ledvin až po močovou trubici. Fialová kukuřice taktéž přispívá k udržení zdraví srdce.

Fialová kukuřice je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů chránících buněčné membrány a DNA před zhoubnou deformací škodlivých radikálových látek nebo nekontrolovatelného buněčného dělení.

V tradiční medicíně se fialová kukuřice doporučuje k regulaci vysokého krevního tlaku a hypertenzi, k vazoprotekci při výdutích a křečových žilách, ke zlepšení prokrvení periferních oblastí (zvýšení mikrocirkulace), ke snížení vysoké plasmatické koncentrace cholesterolu. Podle zkušeností lidových léčitelů fialová kukuřice chrání lidské tělo před infarktem myokardu, vyživuje mozkovou tkáň a podporuje jeho správnou činnost. Dále je doporučován při potřebě podporovat tvorbu kolagenu a pohybového ústrojí, dále jako prevence proti bakteriálním a virovým infekcím a léčebně navíc proti mykózám.

 

Nejprodávanější

Fialová kukuřice - Maiz morado kapsle
Fialová kukuřice - Maiz morado kapsle
Dostupné do 1 dne (1 ks)
Kód: SPS1097
 
od 239 Kč
Fialová kukuřice - Maiz Morado
Fialová kukuřice - Maiz Morado
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
Kód: SPS245M100
 
od 179 Kč
2 položek celkem
Fialová kukuřice - Maiz Morado
Tip
Fialová kukuřice - Maiz Morado
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
od 179 Kč / ks
Kukuřice pochází z Ameriky, z peruánských And, kde byla vypěstována z planých rostlin. Kukuřici pěstovali američtí indiáni již před 5 000 lety. Dnes se pěstuje všude v Evropě, ale největším pěstitelem na světě zůstaly Spojené státy. Kukuřice zde
Kód: SPS245M100
Fialová kukuřice - Maiz morado kapsle
Tip
od 239 Kč / ks
Fialová kukuřice ve formě kapslí pro snadné užití. Fialová kukuřice, španělsky zvaná Maiz morado, je plodina pěstovaná zejména v Jižní Americe. Zde je součástí jídelníčku místních indiánů již po staletí. Zrna mají nezvyklou fialovou barvu, která je
Kód: SPS1097