Aloe vera (Aloe barbadensis)

Aloe kapská je sukulentní šťavnatá trvalka dorůstající výšky v rozmezí 1–5 m. Patří mezi nejstarší rostliny na zemi. Listy aloe kapské mohou být až 90 cm dlouhé, jsou tlusté, dužnaté, na konci zužující, barvou šedozelené až načervenalé se zubatým hnědočerveným okrajem tvořícím ostny. Domovinou této kaktusovité rostliny je jižní Afrika, ale pěstuje se dnes v mnoha oblastech od Jižní Ameriky až po Indii.

Nejznámější a nejvíce využívané terapeutické využití zahrnuje antioxidační schopnost aloe kapské a s tím související podporu imunitního systému v boji proti infekčním onemocněním. Zvyšuje se tímto odolnost přirozené obranyschopnosti lidského organismu. Obsahové látky aloe kapské dokáží neutralizovat škodlivé volné radikály způsobující doslova paseku na molekulární úrovni tkáně, pomáhá regenerovat poškozenou tkáň, obsahové látky dokáží zmírnit symptomy zánětů, účinkuje mírně antisepticky a uklidňuje podrážděnou kůži.

Šťáva aloe kapské obsahuje velké množství polysacharidů (dvojnásobně než aloe vera) jako je acemannan, látka mající zřejmě vliv na stimulaci imunitního systému. Dále obsahuje pryskyřice, významné jsou antrachinony aloin, emodin a lektiny. Obsahuje také vysoké množství aminokyselin (cholin), vápníku, vitamin A, vitaminy B (biotin, kyselinu listovou, pyridoxin, riboflavin, thiamin, cyanokobalamin), vitamin C, vitamin E, enzymy (amylázy, lipázy, bradykinázy), esenciální mastné kyseliny, zinek, mangan, hořčík a železo.

Nejprodávanější

Aloe vera premium 1000ml
Aloe vera premium 1000ml
Na dotaz
Kód: SAD10686
 
169 Kč
Aloe kapská - pryskyřice
Aloe kapská - pryskyřice
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
Kód: SPS215M50
 
od 109 Kč
2 položek celkem
Aloe vera premium 1000ml
Akce
169 Kč / ks

Šťáva z Aloe Vera v prémiové kvalitě pomáhá detoxikovat organismus.

Kód: SAD10686
Aloe kapská - pryskyřice
Tip
Aloe kapská - pryskyřice
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
od 109 Kč / ks
Aloe kapská je sukulentní šťavnatá trvalka dorůstající výšky v rozmezí 1–5 m. Patří mezi nejstarší rostliny na zemi. Domovinou této kaktusovité rostliny je jižní Afrika, ale pěstuje se dnes v mnoha oblastech od Jižní Ameriky až po Indii. Dospělá rostlina
Kód: SPS215M50