Honeybush (Cyclopia intermedia)

Honeybush je chutí i vůní velmi podobný známému rooibosu. Je méně známý díky tomu, že rooibos se lépe pěstuje a kultivuje, zatímco honeybush je dodnes sklízen z planých rostlin.

Honeybush je sklízen v době květu, kdy se v okolí rostliny line výrazná vůně medu. Tuto výraznou vůni a posléze i chuť si honeybush zachovává i po usušení.

Honeybush se po sklizení naseká na malé kousky, následnou fermentací a sušením na slunci pak dostane typickou červenohnědou barvu. Při tomto procesu získává příjemné medové aroma. Pokud máte zkušenost s čajem rooibos, pak zjistíte, že honeybush je lahodnější právě díky oné výraznější medovitosti rostliny. Nálev je jemný se silným aroma květin a medu. 

Honeybushokouzlující chuť a neobsahuje kofein, proto je vhodný i pro nejmenší děti i k dlouhodobému popíjení.

Nálev z byliny má výraznou vůni medu a květin s jemnou chutí. Honeybush obsahuje velké množství minerálních látek a antioxidantů, které se velice hodí k remineralizaci lidského těla, při virózách nebo nachlazení. Kmenoví léčitelé používali již generace honeybush při nachlazení, chřipce a po jídle na podporu trávení. V lidové medicíně v tamějším prostředí nesahali často po honeybushi pro jeho velký obsah fluoru a vápníku, ale spíše pro svůj úlevový charakter při chřipce a nachlazení a jeho silné aroma bylo bráno spíše jako výhoda navíc..

Zdá se, že koncentrované obsahové látky účinkují proti virům, plísním a bakteriím. V dnešní době je stále honeybush v lidové medicíně doporučován jako výborný prostředek proti zánětům horních cest dýchacích a proti různým virózám. Doporučují to právě léčitelé jako výbornou alternativní cestu kvůli absenci tělu zatěžujících látek. Listy z honeybushe obsahují navíc velké množství antioxidantů, které jsou schopnypotlačit zánět, otok a tím také příčinu bolesti, dokáží také posilovat imunitu a obsahové polyfenoly účinkují mírně antisepticky, antibakteriálně a podporují funkci bílých krvinek.

Nejprodávanější

Honeybush zelený
Honeybush zelený
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
Kód: SPS830M100
 
od 199 Kč
Honeybush červený BIO
Honeybush červený BIO
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
Kód: SPS1236M50
 
od 79 Kč
2 položek celkem
Honeybush červený BIO
Tip
Honeybush červený BIO
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
od 79 Kč / ks
Honeybush BIO je chutí i vůní velmi podobný známému rooibosu. Je méně známý díky tomu, že rooibos se lépe pěstuje a kultivuje, zatímco honeybush je dodnes sklízen z planých rostlin. Honeybush BIO je sklízen v době květu, kdy se v okolí rostliny line
Kód: SPS1236M50
Honeybush zelený
Tip
Honeybush zelený
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
od 199 Kč / ks
Honeybush je čaj z rostliny Cyclopia intermedia. Tento honeybush je zelený nefermentovaný. Je jemnější chuti avůně. Honeybush je chutí i vůní velmi podobný známému rooibosu. Je méně známý díky tomu, že rooibos se lépe pěstuje a kultivuje, zatímco
Kód: SPS830M100