Masticha surová (Pistacia lentiscus)

Masticha Chios, lat. Pistacia lentiscus, je dvoudomý stálezelený strom dorůstající výšky až 5 m. Roste v suchých a skalnatých oblastech kolem evropského Středomoří. Listy stromu masticha jsou střídavé, kožovité, tmavě zelené a bývají dlanitě zpeřené, květenství je drobné.

Rostlina má velice aromatickou pryskyřici, která je sbírána jako koření zejména na jižních ostrovech Řecka u Egejského moře, kde ji nazývají Chiovy slzy. Jedná se o zpočátku tekutou surovinu, která při styku s chladnějším vzduchem tuhne a vytváří průhledné slzy nebo bochánky.

Masticha Chios se v surové podobě používá jako přísada při přípravě pokrmů a sladkostí, k přípravě léčiv, kosmetických přípravků a parfémů. Používá se při ústní hygieně a přispívá k normální činnosti gastrointestinálního traktu.

Nejprodávanější

Masticha Chios surová
Masticha Chios surová
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
Kód: SPS409M25
 
od 319 Kč
1 položek celkem
Masticha Chios surová
Tip
Masticha Chios surová
Dostupné do 1 dne (>10 ks)
od 319 Kč / ks
Masticha Chios, lat. Pistacia lentiscus, je dvoudomý stálezelený strom dorůstající výšky až 5 m. Roste v suchých a skalnatých oblastech kolem evropského Středomoří. Listy stromu masticha jsou střídavé, kožovité, tmavě zelené a bývají dlanitě zpeřené,
Kód: SPS409M25