Superionherbs Ashwagandha Extrakt 90 kapslí

Kód: SPH109674
ZDARMAZDARMA
Ashwagandha 1
790 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
13.12.2023
Možnosti doručení

Produkt obsahuje patentovaný extrakt z Ašvagandy s nejvyšším obsahem účinných látek na světě, získaných výhradně z kořene - více než 5 % withanolidů. Při jeho výrobě se nepoužívají žádné chemické látky ani alkohol. Součástí patentovaného výrobního postupu, který výrazně zvyšuje účinnost produktu, je i použití malého množství mléka a extrakt, tak může obsahovat jeho stopy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ašvaganda s nejvyšším obsah účinných látek na našem trhu. Všechny účinné látky z rostliny jsou zachovány v přirozené rovnováze. Obsahuje více než 5 % withanolidů (měřeno vysokoúčinnou kapalinovou chromatografií -HPLC)

AKCE: DOPRAVA ZDARMA na všechny špičkové britské produkty značky Superion Herbs!

Ašvaganda (Ashwagandha, Withania somnifera, Vitánie snodárná) znamená „síla koně”. Ašva znamená kůň a Ganda – sílu. K hlavním účinným látkám patří v Ašvagandě withanolidy, které obsahuje hlavně kořen rostliny. Ashwagandha obsahuje dále glykosidy, aminokyseliny, laktony, ale také vitamíny, minerály a další. Vysoký obsah aktivních látek zajišťuje velké spektrum blahodárných účinků. Pro její adaptogení účinek se jí přezdívá indický ženšen.

Ašvaganda

Ašvaganda je nejoblíbenější indická botanická rostlina a byla používána v Ayurvedě, 5 000 let starém indickém léčebném systému, jako omlazující a denní tonikum po mnoho staletí. Teprve nyní dochází k největšímu růstu užívání ashwagandhy po celém světě vzhledem k neuvěřitelně pozitivním výsledkům nedávných faramkologických studií.

Ashwagandha ztělesňuje samotnou podstatu preventivního a léčebného přístupu k zdraví v Ájurvédě. Ašvaganda působí na úrovni celého tělního systému tím, že pomáhá udržovat rovnováhu v látkách a procesech probíhajících v lidském těle. Ashwagandha je malý, dřevnatý keř z rodiny Solanaceae, která roste asi 70 cm na výšku v Indii a v několika částech Středomoří a Afriky. V důsledku tohoto rozsáhlého biotopu existují značné morfologické a chemo-typické rozdíly v místních druzích. Kořenové fytoaktivní látky jak divokých, tak kultivovaných druhů se však zdají být stejné. Kořeny ašvagandy jsou hlavní část rostliny, která se používá terapeuticky.

Jaká část rostliny je nejlepší k užívání:

Tradiční spisy arjuvédy, ale britská nebo americká farmkopea doporučuje pro maximální účinnost používat vždy kořenovou část rostliny -  nikoliv listy. Vysokou účinnost extraktů z kořene potvrzuje i celá řada klinických studiií prováděných univerzitami a nemocnicemi zveřejněných v PubMedu.

Proč se vyhnout produktům s obsahem withaferinu A:

Ne všechny withanolidy jsou prospěšné. Withaferin A má cytotoxické vlastnosti a nehodí se pro klasické aplikace Ašvagdandy jako zesilování psychické odolnosti, zvyšování energie, podporu imunity atd. V našem extraktu je tedy vysoký obsah withanolidů (více než 5 %) ovšem bez přítomnosti withaferinu A. Withaferin A se nachází hlavně v listech a i to je důvod proč se vyhýbat extraktům z listů a pro podporu zdraví používat extraky z kořene.

Plnospektrální extrakt:

Rostliny jsou složité komplexy mnoha účinných látek. Pro dosažení co nejlepšího účinku je třeba extrahovat s důrazem na vysokou hodnotu účinné látky a zároveň získat plné spektrum všech účinných látek. Podobně jako u našich houbových produktů i náš extrakt z Ašvagandy toto splňuje. Speciální extrakční proces, který kombinuje moderní technologie a tradiční arjuvédské postupy, zachovává celé spektrum látek, tak aby se v extraktu mohly synergicky podporovat a blahodárně působit v lidském organizmu.

Obsah withanolidů testujeme vždy pomocí HPLC metody:

Naprostá většina výrobců po celém světě určuje obsah withanolidů gravimetrickou analýzou, ktrerá ovšem nadhodnocuje skutečný obsah withanolidů 2,5 a 3x! Je to proto, že gravimetrie nedokáže přesně oddělit withanolidy a další látky a to vede k nadhodnocení. Navíc gravimetrická analýza je idiosynkrativní a vykazuje příliš mnoho interdisciplinárních a intra-dávkových variací. HPLC metoda naproti tomu na molekulární úrovni a mnohem více diskriminativní a přesná. Náš extrakt Ašvagandy testovaný HPLC metodou má koncentraci > 5 % withanolidů. Pokud provedeme test pomocí gravimetrie vyjde koncentrace v našem extraktu od 8 % do 15 % withanolidů.

Nejvyšší obsah účinných látek:

 • nejvíce koncentrovaný extrakt z kořene na trhu
 • všechny účinné látky z rostliny jsou zachovány v přirozené rovnováze
 • obsahuje více než 5 % withanolidů (měřeno vysokoúčinnou kapalinovou chromatografií -HPLC)

Složení v 1 kapsli:

500 mg Vitánie spavá (Withania somnifera, Ašvagandha, patentovaný výtažek z kořene s obsahem více než 5 % withanolidů)

Přídatné látky:

HPMC kapsle (čistě rostlinný obal kapsle z celulózy)

Dávkování:

Užívejte 1 kapsli ráno a večer, užívejte po jídle a dostatečně zapijte

Balení:

90 kapslí - dávka na 1,5 měsíce

Upozornění:

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro těhotné. Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Doplněk stravy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Superionherbs-logoZnačka Superionherbs zastupuje britskou společnost Pharmacopea Ltd., která spoluvlastní rozsáhlé plantáže léčivých rostlin v Číně a v Tibetu, v oblasti Third Pole, Tibetan Plateau. Tyto prvotřídní suroviny pak zpracovává pomocí nejmodernějších technologií. Výsledkem jsou vysoce kvalitní produkty. První z produktů uváděných na český trh jsou produkty z řady Superionherbs – medicinální houby: Ganoderma Extrakt, Ganoderma Spor, Cordyceps Extrakt, Sibiřská Čaga, Hericium – Lví hříva.

Superion Herbs využívá léčivé síly cizopasných medicinálních hub. Tyto houby jsou pěstovány v laboratořích, kde je simulováno jejich přirozené prostředí. Obsahují vysoké množství účinných látek, dokonce vyšší, než divoce rostoucí houby. Zpracování probíhá šetrnými moderními metodami, které zaručují zachování všech účinných látek a zároveň vysokou účinnost potravinových doplňků. K zákazníkovi se tak dostane vysoce kvalitní potravinový doplněk, který pečuje o imunitu, dodává energii a pročišťuje organismus.

Proč zvolit Superionherbs?

 • prodáváme extrakty z medicinálních hub s maximálním podílem polysacharidů (více než 40%) a obsahem triterpenoidů (více než 4%)
 • Společnost Pharmacopea Ltd. spoluvlastní pěstírny v Číně  a Tibetu a má tak absolutní kontrolu nad způsobem pěstování.
 • Ganoderma v našich produktech je pěstováná tradičním způsobem na dlouhých dřevěných kmenech tzv. Duanwood Red Reishi
 • (90% produktů z Reishi na trhu jsou rychlené – 3 měsíční houby, pěstované v plastových pytlích s nízkým obsahem polysacharidů)
 • na všechny produkty jsou prováděny v renomované a nezávislé laboratoři testy na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, DNA, testy na radioaktivitu, množství polysacharidů
 • námi prodávané produkty jsou pěstovány za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek s důrazem na nejvyšší kvalitu
 • naše produkty nejsou ozařovány v žádné fázi výroby
 • naše produkty neobsahují žádná aditiva, barviva či konzervanty
 • naše produkty používají ve svých ordinacích lékaři i praktici čínské medicíny
 • pro naše zákazníky nabízíme bezplatné poradenství
 • díky vysokému podílu účinných látek jedno balení vystačí na 3 měsíce preventivního užívání!