Doručení všech objednávek se může zpožďovat rostoucím zájmem o testy a respirátory. Děláme vše proto, abychom připravili balíčky co nejdříve.

Černohlávek (Prunella vulgaris)

Černohlávek obecný (lat. Prunella vulgaris) lze nalézt od Asie po Evropu či Severní Ameriku. Vlastnosti černohlávku jsou po staletí využívány v tradičních medicínách každého kontinentu, na kterém byl černohlávek nalezen. Jedná se vskutku o mocnou, dobře prozkoumanou rostlinu.

Černohlávek Salvia Paradise® je pouze kvetoucí klas sklizený v době nejvyššího množství účinných látek.

Černohlávek obecný užíváme vnitřně i zevně. Normalizuje hladinu cukru v krvi, napomáhá k udržení přirozené obranyschopnosti a odolnosti organismu. Působí jako antioxidant, podporuje imunitní systém. Dále je černohlávek využíván jako pomocník v období menopauzy a premenstruačním období, kdy jsou symptomy spojené s tím tišeny. Je vhodné jej užít jako součást ústní hygieny v podobě kloktadla.

Odvar z černohlávku se dá zevně s celkem dobrou účinností aplikovat na místa zasažená bakteriologickou infekcí nebo na různá poranění jako dezinfekce. Lidoví léčitelé popisují v herbářích účinek černohlávku proti zánětlivých bolestech žaludku, hemoroidům a proti bolesti kloubů a svalů ve formě odvarů v koupelí.

Odvar z černohlávku má protizánětlivý účinek, podporuje hojení ran, pomáhá při léčbě zánětů a vředů nejvíce v ústech a hrdle, při zánětech a bolestech hrdla jako kloktadlo při angínách a jiných infekčních chorobách a obecně se doporučuje pro správné provádění ústní hygieny. Pomáhá při léčbě a efektivně oddaluje symptomy zánětů.

 

Nejprodávanější

  • Černohlávek obecný klas
    Černohlávek obecný (lat. Prunella vulgaris) lze nalézt od Asie po Evropu či Severní Ameriku. Vlastnosti černohlávku jsou po staletí využívány v...
    Dostupnost:Dostupné do 1 dne > 5 ks
    Kód:SPS631M10
    Značka:Salvia Paradise
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.