Černohlávek (Prunella vulgaris)

Černohlávek obecný (lat. Prunella vulgaris) lze nalézt od Asie po Evropu či Severní Ameriku. Vlastnosti černohlávku jsou po staletí využívány v tradičních medicínách každého kontinentu, na kterém byl černohlávek nalezen. Jedná se vskutku o mocnou, dobře prozkoumanou rostlinu.

Černohlávek Salvia Paradise® je pouze kvetoucí klas sklizený v době nejvyššího množství účinných látek.

Černohlávek obecný užíváme vnitřně i zevně. Normalizuje hladinu cukru v krvi, napomáhá k udržení přirozené obranyschopnosti a odolnosti organismu. Působí jako antioxidant, podporuje imunitní systém. Dále je černohlávek využíván jako pomocník v období menopauzy a premenstruačním období, kdy jsou symptomy spojené s tím tišeny. Je vhodné jej užít jako součást ústní hygieny v podobě kloktadla.

Odvar z černohlávku se dá zevně s celkem dobrou účinností aplikovat na místa zasažená bakteriologickou infekcí nebo na různá poranění jako dezinfekce. Lidoví léčitelé popisují v herbářích účinek černohlávku proti zánětlivých bolestech žaludku, hemoroidům a proti bolesti kloubů a svalů ve formě odvarů v koupelí.

Odvar z černohlávku má protizánětlivý účinek, podporuje hojení ran, pomáhá při léčbě zánětů a vředů nejvíce v ústech a hrdle, při zánětech a bolestech hrdla jako kloktadlo při angínách a jiných infekčních chorobách a obecně se doporučuje pro správné provádění ústní hygieny. Pomáhá při léčbě a efektivně oddaluje symptomy zánětů.

 

Nejprodávanější

  • Černohlávek obecný klas
    Černohlávek obecný (lat. Prunella vulgaris) lze nalézt od Asie po Evropu či Severní Ameriku. Vlastnosti černohlávku jsou po staletí využívány v...
    Dostupnost:Dostupné do 1 dne > 5 ks
    Kód:SPS631M10
    Značka:Salvia Paradise
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.