Wolfberry BIO Rukola - semínka na klíčení 200 g

Kód: 8793.12
119 Kč –40 %
Wolfberry BIO Rukola - semínka na klíčení 200 g
119 Kč –40 % 71 Kč
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
10.10.2025
Možnosti doručení

Rukola Wolfberry BIO semínka na klíčení 200 g. Rukola není jen listová zelenina. Nechte si doma vyklíčit její semínka a poznejte aromatickou chuť čerstvých výhonků, která vynikne především ve studené kuchyni. Syrové klíčky jsou navíc výživovým pokladem, který budete mít po ruce kdykoli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rukola Wolfberry BIO semínka na klíčení 200 g. Rukola není jen listová zelenina. Nechte si doma vyklíčit její semínka a poznejte aromatickou chuť čerstvých výhonků, která vynikne především ve studené kuchyni. Syrové klíčky jsou navíc výživovým pokladem, který budete mít po ruce kdykoli.

Výhonky jsou vynikajícím zdrojem energie, minerálů a vitamínů. Můžete je přidat do salátů, polévek nebo pomazánek a výborně poslouží také jako příloha. Lze je tepelně upravovat, ztrácejí tak ovšem část své výživné hodnoty.

Rukola byla v minulých staletích považována za afrodisiakum a klíčky jsou obecně součástí jídelníčků všech kultur skoro 5000 let. Není divu. Při procesu klíčení začnou v semenech probíhat metabolické děje, které aktivují enzymy a obsah prospěšných látek v nich až několikanásobně vzroste.

Návod na klíčení:

Semínka propláchneme vodou. Lehce navlhčené je vložíme do klíčící nádoby.
Semínka ponecháme na tmavém a teplém místě, kde začnou klíčit.
Rostlinky je potřeba pravidelně proplachovat (i kořínky ze spodní strany), abychom zabránili plísním (2-3x denně).
První klíčky se objeví po 24 hodinách.
Ke konzumaci jsou vhodné celé rostlinky včetně kořínků.
Před konzumací klíčky opláchněte.

Rady a tipy:

Doporučujeme klíčit na klíčící misce nebo sítku. Není vhodné klíčit semínka na vatě, jelikož přicházíme o chutné kořínky, které do vaty zarůstají.
Pro delší trvanlivost doporučujeme hotové klíčky uchovávat v lednici, kde nám vydrží i týden.

Alergeny:

Bez alergenů

Obsah:

200 g

Skladování:

Skladujte v chladu a temnu. Baleno v ochranné atmosféře.

Země původu:

Itálie

Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny a nápoje
EAN: 8594158037329

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Povinná pole

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

wolfberry_logoWolfberry je ryze česká společnost, která již od svého založení propojuje sílu přírody s moderním zpracováním potravin. Jejich motto „Synergy of Nature“ vystihuje filozofii značky – nabízet produkty v rovnováze s přírodou, zdravím a respektem k životnímu prostředí.

Společnost Wolfberry s.r.o. se specializuje na zpracování a výrobu potravinářských surovin v nejvyšší kvalitě, což dokládá mezinárodní certifikát IFS. Důraz na šetrnou výrobu, čerstvost a čisté složení bez zbytečných přísad dělá z Wolfberry synonymum pro kvalitu v oblasti superpotravin, přírodních doplňků stravy a zdravé výživy.

Značka nabízí široký výběr produktů pro zdravý životní styl mezi které patří zejména:

  • Přepuštěné máslo Ghí – z konvenčního i BIO českého másla
  • Rostlinné oleje – konopný, lněný, ostropestřecový a kokosový
  • Mouky – kokosová, mandlová či bezlepková lněná mouka
  • Lyofilizované ovoce, oříšky, semínka a instantní kaše
  • Přírodní doplňky stravy a superpotraviny v BIO a RAW kvalitě